Příběh značky DD Hammocks

Představte si, že cestujete. To je snadné, jistě takovou zkušenost máte. Představte si, že cestujete do vzdálených a neobvyklých destinací, kde strávíte několik měsíců. Takových lidí také není málo. No a nakonec si představte, že chcete cestovat co nejvíc nalehko, nemuset rozbalovat objemný stan, hledat rovnou zem a navíc se vyspat pohodlně. Krásná představa, že? Podobně asi uvažoval skotský cestovatel a dobrodruh Nick Vansittart, když si s sebou na cesty začal brát různé hamaky. S žádnou nebyl úplně spokojen, proto nakonec založil vlastní hamakovou značku DD Hammocks.

Nickova dobrodružství

Po založení vlastní značky Nick pokračoval i ve svých dobrodružstvích. Vydal se třeba ze Skotska do Mongolska ve staré škodovce, která měla speciálně upravenou střechu, aby se na ni daly zavěsit dvě hamaky, každá z jedné strany auta. Dále projel hornatou vzrostlou kambodžskou džunglí v monzunovém období, ve starém Land Roveru Defender prokřižoval Saharu nebo prozkoumával džungli i vyprahlé pobřeží v Sierra Leone a Libérii. Takový dobrodruh už musí vědět, co má taková hamaka splňovat. Nick by přidal ještě další zkušenost z cest: na jedné z dobrodružných výprav došlo jídlo a situace byla opravdu vážná. Nicka napadlo využít hamakovou moskytiéru jako síť a touto sítí nalovit ryby.

Odhlédneme-li od takto extrémní situace, co hamaky od DD Hammocks nabízejí? Samozřejmostí jsou základní parametry, jako je ochrana před větrem a hmyzem, lehkost, malý objem, pohodlí a cenová dostupnost.

O značce DD Hammocks

Samotná značka DD Hammocks sídlí ve skotském Edinburghu. Od roku 2005 se drží na předních místech ve specifickém odvětví kempování s hamakami. DD hamaky a další vybavení jsou oblíbené nejen mezi hamakovými nadšenci, ale díky své kvalitě a odolnosti si získaly právoplatné místo ve vybavení vojáků, u různých organizací, které nabízejí kurzy přežití nebo výcvik v džungli, a také v televizních pořadech, v nichž se bojuje o výhru někde v divočině. Vybavení DD Hammocks se hodí do horka i chladu, vydrží silný vítr i další nepřízeň počasí, takže je zkrátka využitelné kdekoli na světě.

Odborníci v DD stále testují nové produkty a používají moderní technologie. Díky tomu u nich naleznete vybavení přesně podle svých potřeb. Namátkou můžeme jmenovat třeba hamaku DD Travel/Bivi, vychytanou plachtu DD 3×3, spací pytel upravený přímo pro použití v hamace, nebo jednu z nejlehčích hamak na světě DD SuperLight. Firma nabízí veškeré potřebné příslušenství k hamakám i na kempování – od stanů, celt, a spacáků přes batohy a oblečení až po různé karabiny, držáky a další vychytávky, které vám zpříjemní nocování v přírodě. Pokud toužíte po nějakém vybavení, které jste nenašli v našem obchodě, neváhejte nám napsat. Rádi Vám jej seženeme.